Reklama

Porady

Pamiętaj o wniosku na „Rodzina 500+”

Adobe Stock

Wnioski o przyznanie świadczenia będą musieli złożyć wszyscy uprawnieni do tego rodzice, również ci, którzy już teraz otrzymują świadczenia „500+”.

Zpoczątkiem lutego rusza nabór wniosków o świadczenia „500+” na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca br. i będzie trwał do 31 maja 2023 r.

– Wnioski o przyznanie świadczenia będą musieli złożyć wszyscy uprawnieni do tego rodzice, również ci, którzy już teraz otrzymują „500+”. Procedurami związanymi z obsługą wniosków i późniejszą wypłatą świadczeń zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Wiemy, jak ważne dla polskich rodzin jest świadczenie w ramach programu „Rodzina 500+”, dlatego – chcąc zapewnić wszystkim ciągłość wypłat – zachęcamy, aby wniosek złożyć w terminie do 30 kwietnia br. Wtedy pieniądze zostaną wypłacone do końca czerwca br. – dodaje

Reklama

Złożenie wniosku do końca czerwca br. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie przekazane z wyrównaniem od 1 czerwca br. Jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca br., świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Wnioski będzie można składać już od 1 lutego przez internet za pośrednictwem portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub przez bankowość elektroniczną. Pieniądze będą wypłacane na konta bankowe rodziców.

2022-01-25 11:45

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Aborcja znów w trybunale

Aborcja Eugeniczna narusza godność człowieka oraz prawo do życia

adobe.stock.pl

Aborcja Eugeniczna narusza godność człowieka oraz prawo do życia

Prawie 120 posłów złożyło do Trybunału Konstytucyjnego kolejny wniosek ws. aborcji eugenicznej. Poprzedni wniosek przepadł z powodu bierności tej instytucji.

Więcej ...

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”

Więcej ...

Abp Depo: trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem

2022-11-27 16:28

Maciej Orman/Niedziela

– Trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem – powiedział abp Wacław Depo. W I niedzielę Adwentu metropolita częstochowski przewodniczył w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 18 osobom.

Więcej ...

Reklama