Reklama

Niedziela Kielecka

Carlo ma przepis na świętość

2022-11-22 14:17

Niedziela kielecka 48/2022, str. IV

Relikwiarz

Archiwum parafii św. Wojciecha w Kielcach

Relikwiarz

Od końca października młodzież diecezji kieleckiej w różnych parafiach jest świadkiem niecodziennego wydarzenia. Gromadząc się przy relikwiach bł. Carlo Acutisa, młodego błogosławionego Włocha, zakochanego w Eucharystii i Jezusie, poznaje jego życie i prosi za jego wstawiennictwem o potrzebną dla siebie wiarę i łaski.

Peregrynacja relikwii uroczyście rozpoczęła się w parafii św. Michała Archanioła w Koniecpolu-Chrząstowie. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Kaleta. W homilii zadał pytanie: – Czy potrzebne są takie znaki, czy dziś w XXI wieku, ma jeszcze sens kult relikwii i świętych?

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 48/2022 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Z bł. Carlem w duchu Taizé

Niedziela legnicka 43/2022, str. I

Modlitwa przy relikwiach błogosławionego i krzyżu

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Modlitwa przy relikwiach błogosławionego i krzyżu

W dniach 7-8 października diecezję nawiedziły relikwie bł. Carlo Acutisa. O ich powitaniu w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie pisaliśmy przed tygodniem.

Więcej ...

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”

Więcej ...

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

2022-11-27 16:23

Domena publiczna

Należą one do najważniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku: 75 lat temu, w 1947 roku, Beduin odkrył w Qumran na Zachodnim Brzegu słynne Zwoje znad Morza Martwego. Podczas poszukiwania zbiegłej kozy, według popularnej opowieści, w trudno dostępnej jaskini na północno-zachodnim brzegu Morza Martwego natknął się na gliniane dzbany zawierające tajemnicze fragmenty papirusu.

Więcej ...

Reklama