Turniej WTA w Dausze - Iga Świątek pokonała Sabalenkę w ćwierćfinale

flickr.com

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dausze (pula nagród 2,33 mln dolarów). W czwartek Polka pokonała najwyżej rozstawioną Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari (6.).

W Katarze ósma w światowym rankingu Świątek jest rozstawiona z numerem siódmym. Z Sabalenką mierzyła się po raz drugi i skutecznie zrewanżowała się za listopadową porażkę w fazie grupowej WTA Finals w Guadalajarze.

Polka świetnie zaczęła mecz, bo od przełamania rywalki. Jej łupem padły też dwa kolejne gemy i prowadziła 3:0. Później obie zawodniczki przegrywały przy swoim podaniu. Do dobrego serwisu pierwsza wróciła Świątek i wygrała seta 6:2.

W drugiej partii nastąpiła odwrotna sytuacja; to Białorusinka objęła prowadzenie 3:0. Od tego momentu Świątek grała jednak koncertowo. Wygrała sześć gemów z rzędu i mogła się cieszyć z awansu do półfinału.

Spotkanie trwało godzinę i 14 minut.

Świątek podobnie jak inne zawodniczki z czołówki nie musiała grać w pierwszej rundzie. W drugiej w trzech setach wygrała z Viktoriją Golubic, a następnie nie dała żadnych szans Rosjance Darii Kasatkinie.

Sakkari to dla Świątek rywalka wyjątkowo niewygodna. Polka trzykrotnie mierzyła się z nią w ubiegłym roku i nie zdołała wygrać nawet jednego seta. Greczynka w czwartek wygrała z Amerykanką Cori Gauff 6:3, 6:3.

W drugim półfinale grająca z "czwórką" Estonka Anett Kontaveit zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

flickr.com

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Liderka światowego rankingu tenisistek wygrała w środę z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo 6:2, 6:0. Spotkanie trwało godzinę i 10 minut.