Letnia GP w skokach - triumf Stocha, polskie podium w Wiśle

PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzeci był Jakub Wolny.

W inauguracyjnych zawodach w sobotę na tej samej skoczni triumfował Kubacki, a Stoch był drugi.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiło sześciu biało-czerwonych, wszyscy zdołali się zakwalifikować się do rundy finałowej.

Na półmetku Polacy zajmowali trzy czołowe miejsca - prowadził Stoch, przed Kubackim i Wolnym. Po finałowej serii kolejność na podium nie uległa zmianie.

2022-07-24 15:20

MŚ w lotach - Kraft wygrał kwalifikacje, Polacy w komplecie z awansem

Austriak Stefan Kraft

PAP

Czterech polskich skoczków w komplecie awansowało do konkursu mistrzostw świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. Czwartkowe kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft, a najlepszy z biało-czerwonych - Jakub Wolny - zajął 14. miejsce.

Benedykt XVI o belgijskiej mistyczce Julii Verhaeghe

2022-09-24 15:29

Grzegorz Gałązka

Benedykt XVI znowu przerywa milczenie. Tym razem, by wyrazić wdzięczność za przybliżenie postaci belgijskiej mistyczki matki Julii Verhaeghe. Jak przyznaje, obawiał się, że jej życie nie wzbudzi zainteresowania, ponieważ brakuje w nim zewnętrznego dramatu.

Święty Krzyż: pielgrzymi piętnastoma trasami dotarli do świętokrzyskiego sanktuarium

2022-09-24 21:15

swietykrzyz.pl

15 tras prowadziło uczestników XXIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2022”. To największe wydarzenie turystyczno-pielgrzymkowe w kraju skierowane do pielgrzymów diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej oraz do wszystkich chętnych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób.