ME w kajakarstwie - medale dla Polski

Mirek Osip-Pokrywka

Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie w olimpijskiej konkurencji K2 500 m. Polki pokonały Belgijki o 0,81 sekundy. Na trzecim miejscu finiszowały Niemki.

W piątek wicemistrzyniami Starego Kontynentu zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m.

Naja i Puławska powalczą jeszcze o medal w czwórce na 500 m, a Puławska dodatkowo wystąpi w finale jedynek na tym samym dystansie.

Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska zdobyły w Monachium brązowy medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Triumfowały Ukrainki przed Węgierkami.

Podziel się cytatem

KOLEJNE MEDALE POLAKÓW:

- Kajakarka Marta Walczykiewicz zdobyła brązowy medal w konkurencji K1 200 m.

Kanadyjkarz Oleksii Koliadych zdobył brązowy medal w konkurencji C1 200 m.

Kajakarze Jakub Stepun i Bartosz Grabowski zdobyli srebrny medal w konkurencji K2 200 m.

+1 0
2022-08-20 13:54

Igrzyska Europejskie - złoty medal kobiecej czwórki kajakowej na 500 m

Polskie kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zdobyły złoty medal Igrzysk Europejskich

PAP/Art Service

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zdobyły w Krakowie złoty medal Igrzysk Europejskich w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wyprzedziły o 0,92 sekundy Niemki, a trzecie miejsce zajęły Dunki.