Reklama

Polska

Zabawa: rekolekcje asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

W Zabawie (diec. tarnowska) zakończyły się rekolekcje dla asystentów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tegoroczne spotkanie, poświęcone odwadze i nadziei w duszpasterstwie młodzieży, inspirowane było duchowym dziedzictwem bł. Karoliny Kózkówny, pochodzącej z tych terenów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczestnicy mieli okazję zgłębiać tematykę duszpasterstwa podczas konferencji, dyskusji i pracy warsztatowej. „Czy ktoś kiedyś przewidział, że w miejscu, w którym mieszkały zwierzęta, dziś będzie kaplica?” - pytał w homilii ks. dr Zbigniew Kucharski, nawiązując do duchowego dziedzictwa domu Karoliny, który stał się miejscem ewangelizacji.

Program obejmował refleksje nad kluczowymi aspektami pracy duszpasterskiej, takimi jak: „Duszpasterstwo czy usługi duszpasterskie?”, „Czy elita to przeżytek? - Świeccy w Kościele” oraz „Osobowość duszpasterza młodzieży”. Warsztaty pozwoliły wymienić doświadczenia, czerpać inspirację i umacniać się w misji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas rekolekcji słowa wsparcia skierował do uczestników bp Adam Bab, delegat KEP ds. KSM: „Nic w naszym życiu nie jest daremne, nawet jeśli coś się nie udaje. Wasza praca w KSM jest świadectwem zaangażowania, które nie jest powodowane wyłącznie dekretem. Dziękuję za to świadectwo”. Biskup zachęcił również do dzielenia się doświadczeniem pracy z młodzieżą.

Rekolekcje były okazją do przypomnienia duchowego bogactwa bł. Karoliny w 110. rocznicę jej męczeńskiej śmierci. Dzięki ks. Zbigniewowi Szostakowi, proboszczowi i kustoszowi sanktuarium bł. Karoliny, uczestnicy poznali miejsca związane z życiem i śmiercią patronki KSM. Szczególnym przeżyciem była droga krzyżowa w lesie, gdzie Karolina oddała życie.

Ostatnim elementem spotkania było planowanie inicjatyw związanych z „Rokiem bł. Karoliny”, które poprowadził ks. dr Andrzej Lubowicki, Asystent Generalny KSM. Rekolekcje stały się przestrzenią modlitwy, wymiany myśli oraz umocnienia w posłudze młodzieży.

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2024-11-28 19:17

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Gość KSM

Olga Szomańska

Archiwum autora

Olga Szomańska

Więcej ...

Czy Żydzi są winni śmierci Jezusa?

2025-04-14 20:45

Karol Porwich/Niedziela

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? Dziś trudne pytanie, ale potrzebne.

Więcej ...

Synod o Synodalności jako reakcja Magisterium Kościoła na "znaki czasu"

2025-04-15 11:53

episkopat

Zainicjowane przez papieża Franciszka XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów: „Ku Kościołowi synodalnemu: Komunia, Uczestnictwo i Misja” jest z pewnością jednym z najważniejszych procesów, w którym prowadzone jest rozeznanie w jakim kierunku Kościół dziś powinien pójść w odpowiedzi na współczesne znaki czasu.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Wiadomości

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Zmarła aktorka Jadwiga Jankowska-Cieślak

Wiadomości

Zmarła aktorka Jadwiga Jankowska-Cieślak

Czy Żydzi są winni śmierci Jezusa?

Wiara

Czy Żydzi są winni śmierci Jezusa?

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Wiadomości

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Kościół

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Wiadomości

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Wiadomości

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Dlaczego Kościół sprzeciwia się stosunkom...

Wiara

Dlaczego Kościół sprzeciwia się stosunkom...