Reklama

Aspekty

Przed nami 51. Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Rokitna

2025-09-05 12:27
Ks. Dariusz Korolik  zaprasza na to wydarzenie, szczególnie wszystkich uczestników rekolekcji, wszystkie pary prowadzące, animatorów, moderatorów, a także tych wszystkich, którzy czują się nadal związani z Ruchem Światło-Życie

Karolina Krasowska

Ks. Dariusz Korolik zaprasza na to wydarzenie, szczególnie wszystkich uczestników rekolekcji, wszystkie pary prowadzące, animatorów, moderatorów, a także tych wszystkich, którzy czują się nadal związani z Ruchem Światło-Życie

W najbliższą niedzielę 7 września w Rokitnie odbędzie się 51. Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Wydarzenie rozpocznie się już w piątek, 5 września, a każdy z trzech kolejnych dni będzie dedykowany innej tematyce.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek 5 września jest poświęcony animatorom. Odbędzie się podsumowanie ich pracy i zaangażowania. Kolejnego dnia, w sobotę, mówimy o diakoniach rekolekcyjnych, które posługiwały w czasie wakacji na oazach, ale także o diakoniach diecezjalnych. Planujemy wtedy pracę roczną. Jest też spotkanie z Domowym Kościołem i z prowadzącymi tegoroczne rekolekcje. Niedziela zaś jest dniem dziękczynienia za oazy. Będziemy też prosić o Ducha Świętego na nowy rok formacyjny – mówi moderator diecezjalny ks. Dariusz Korolik.

Pielgrzymka będzie miała miejsce w sanktuarium Rokitnie 7 września i zostanie przeprowadzona pierwszy raz w nowej formule. Jakiej? - Dzień podzieliśmy na kilka stacji, które są związane też z charyzmatem Ruchu Światło-Życie. Będą one nosiły m.in. nazwy: świadectwo, wspólnota, agape, posłanie, oczekiwanie, dziękczynienie – dodaje ks. Korolik i serdecznie zaprasza na to wydarzenie, szczególnie wszystkich uczestników rekolekcji, wszystkie pary prowadzące, animatorów, moderatorów, a także tych wszystkich, którzy czują się nadal związani z Ruchem Światło-Życie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Szczegółowy program poniżej:

9:00 - uruchomienie recepcji

9:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu dla kręgów Domowego Kościoła

10:00 – Stacja "Świadectwo” – świadectwo, rozesłanie do spotkań w

grupach oaz powakacyjnych, kręgu diecezjalnego, oazy dorosłych (kaplica Namiotu Spotkania)

Reklama

10:30 – Stacja „Wspólnota” – na placu za ołtarzem polowym - spotkanie w grupach oaz średnich

11:15 – Stacja „Oczekiwanie” – modlitwa do Ducha Świętego - przy ołtarzu polowym

12:00 – Stacja „Eucharystia” – przy ołtarzu polowym

13:30 – Stacja „Agape” – posiłek - ogrody/ przy auli

14:00 – Stacja „Dziękczynienie” - koncert zespołu (przy ołtarzu polowym)

15:00 – Stacja „Posłanie” – przekazanie odpowiedzialności par DK oraz

animatorom do nowych wspólnot i diakonii (kaplica Namiotu Spotkania)

15:30 - zakończenie

Podziel się:

Oceń:

+1 0

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Rodzina szkołą trzeźwości - miłość jest trzeźwa”

Pielgrzymowali w intencji trzeźwości

Aleksandra Klusek

Pielgrzymowali w intencji trzeźwości

Więcej ...

Aniołowie Stróżowie narodów - objawiały się niosąc przesłania, ostrzeżenia i łaski

2025-09-15 21:54

Agata Kowalska

Objawienia aniołów towarzyszą ludzkości od niepamiętnych czasów i są obecne w tradycji wielu narodów. Biblia mówi o aniołach jako posłańcach Boga, którzy wypełniają Jego wolę, chronią ludzi i narody oraz przekazują Boże orędzia. W historii świata pojawiają się świadectwa niezwykłych spotkań z tymi niebiańskimi istotami, które objawiały się wybranym osobom, niosąc przesłania, ostrzeżenia i łaski.

Więcej ...

Rodzinny bieg św. Maksymiliana w Sanoku

2025-09-16 09:51
Laureaci biegu rodzinnego

Stanisław Gęsiorski

Laureaci biegu rodzinnego

Sanok. Po raz kolejny odbył się Rodzinny Bieg św. Maksymiliana. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 uczestników.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Wiadomości

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Bolesna Matka Najświętsza i Koronka do Jej Siedmiu...

Wiara

Bolesna Matka Najświętsza i Koronka do Jej Siedmiu...

Niezwyciężony Triumf serca

Wiadomości

Niezwyciężony Triumf serca

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

Archidiecezja katowicka: Komunikat w sprawie parafii św....

Kościół

Archidiecezja katowicka: Komunikat w sprawie parafii św....

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Wiadomości

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana

Kościół

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana