Niemcy znów niepokonani

pixabay.com

Mistrzowie świata pokonali polskich piłkarzy we Frankfurcie 3:1 i zajmują pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej do turnieju Euro 2016, który zostanie rozegrany we Francji.

Po pierwszej połowie było 2:1 dla Niemców, pierwszą bramkę w 12. minucie zdobył Thomas Mueller. W 19. minucie na 2:0 podwyższył Mario Goetze. Przed przerwą polscy piłkarze przeprowadzili jeszcze wspaniałą akcję. Na skrzydło do Kamila Grosickiego podał Grzegorz Krychowiak, „Grosik” idealnie dośrodkował do Roberta Lewandowskiego, k†óry efektownym szczupakiem pokonał Manuele Neuera. Było 2:1 dla Niemców.

Po przerwie obie drużyny miały swoje sytuacje, ale wynik na korzyść naszych przeciwników zmienił w 82. minucie Mario Goetze.

Po siedmiu kolejkach Niemcy zajmują pierwsze miejsce w grupie D, mają 16 punktów. Druga jest Polska - 14 pkt. Dalej są Irlandia (12 pkt.) i Irlandia (11 pkt.), ktra niespodziewanie uległa Gruzji.

W kolejnym meczu, 7 września reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Narodowym w Warszawie z Gibraltarem.

2015-09-05 07:19

Gwiazdy Mundialu modlą się za chorego „króla futbolu” Pelego

PAP/EPA/Georgi Licovski

Gwiazdy światowego piłkarstwa modlą się o szybki powrót do zdrowia chorego na raka brazylijskiego „króla futbolu” 82-letniego Pelego. Reprezentant ekipy Francji na trwających w Katarze Piłkarskich Mistrzostwach Świata, 23-letni Kylian Mbappe zaapelował na Twitterze o modlitwę za legendarnego piłkarza.