Reklama

Niedziela Kielecka

Adwent pogłębia dary Roku Jubileuszowego

Ks. prał. Dariusz Gącik

T.D.

Ks. prał. Dariusz Gącik

O tym, jak nie zatracić istoty Adwentu, z ks. prał. Dariuszem Gącikiem rozmawia Agnieszka Dziarmaga.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Agnieszka Dziarmaga: – Dobiega końca Rok Jubileuszowy, przeżywany w duchu chrześcijańskiej nadziei. Czy w tej nadziei umacnia nas czas trwającego właśnie Adwentu?

Ks. prał. Dariusz Gącik: Istnieje głęboka więź między kończącym się Rokiem Jubileuszowym a Adwentem. Jubileusz był zaproszeniem, by na nowo odczytać w dziejach własnego życia to, co Bóg czyni z miłości do człowieka, oraz by zachować tę wdzięczną pamięć w sercu. Adwent natomiast kieruje nasze spojrzenie na Jezusa – Tego, który przychodzi i który nadaje sens całemu życiu. Wskazuje, że nie zmierzamy ku śmierci, ale ku spotkaniu z Panem i zjednoczeniu z Nim w wieczności, a tej perspektywy nie możemy nigdy utracić. W Roku Jubileuszowym byliśmy wezwani do otwarcia się na Boże Miłosierdzie przez dar nawrócenia, przebaczenia grzechów i odpustów. Adwent pozwala ten dar pogłębić: prowadzi do osobistego spotkania z Panem, który przychodzi, i zaprasza nas do wytrwałości w kroczeniu Jego drogą. To naturalne dopełnienie Jubileuszu, które umacnia w nas chrześcijańską nadzieję.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 49/2025 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Aniołowie nie używają wzmacniaczy

Ostatni tydzień Adwentu jest sprintem przed metą. Prawdziwy sportowiec w takich momentach nie będzie się oszczędza.

Więcej ...

Józef Wilkoń od drewnianych pastuszków apeluje o… zgodę narodową!

2025-12-07 18:02

Red

Kościół pokamedulski na warszawskich Bielanach, druga niedziela Adwentu. Trwa Msza odprawiana przez biskupa Michała Janochę. W prezbiterium – istna arka Noego: osły, woły, kury, ryby.... Pastuszkowie z tobołkami oraz inne rzeźby autorstwa Józefa Wilkonia. Blisko ołtarza żłóbek z sianem – jeszcze pusty, obok postacie Maryi i Józefa.

Więcej ...

Nasze bombki podbijają świat, a Polskę chińskie

2025-12-08 09:28

Karol Porwich/Niedziela

Polska w ubiegłym roku awansowała na 2. miejsce wśród europejskich eksporterów bombek choinkowych, wyprzedzając Niemcy. Jednocześnie nasz rynek zalewa tani import z Chin stanowiący 80 proc. wszystkich ozdób trafiających do Polski - podała poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Stan ks. Michała Olszewskiego uległ pogorszeniu

Kościół

Stan ks. Michała Olszewskiego uległ pogorszeniu

Kalendarz Adwentowy: Od początku w łasce

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Od początku w łasce

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

Niedziela Sosnowiecka

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania...

Wiadomości

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania...

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

Kalendarz Adwentowy: Radość Mesjasza w sercach małych

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Radość Mesjasza w sercach małych

Kalendarz Adwentowy: Uczta, która ociera łzy

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Uczta, która ociera łzy

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy