Reklama

Sanktuaria

Portugalscy biskupi: Fatima znakiem nadziei w czasach współczesnych

Pilgrim-Fatima-Foter-CC-BY-SA

Portugalski episkopat opublikował list pasterski z okazji stulecia objawień maryjnych w Fatimie. Biskupi napisali w nim, że miejsce objawień oraz płynące z nich przesłanie pozostają wciąż aktualne i są niczym “znak nadziei w czasach współczesnych”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Hierarchowie wskazali na ważną rolę sanktuarium fatimskiego w życiu duchowym osób pochodzących z różnych stron świata. - W ciągu tych stu lat, jakie upłynęły od czasu objawień, pielgrzymki do Fatimy ożywiły osłabioną wiarę wielu katolików, doprowadziły do licznych nawróceń, pozwoliły wielu ludziom na nowo odkryć Ewangelię, a jeszcze innych przyprowadziły do Kościoła. Fatima naznaczyła duchowość Kościoła nie tylko w Portugalii, ale też na całym świecie – napisali biskupi.

Portugalski episkopat wskazał też na pilną potrzebę wysłuchania pokojowego przesłania płynącego z Fatimy i wdrażania go w codzienne życie. Wezwał też do wrażliwości w dobie wielu konfliktów zbrojnych na świecie. - Fatima pozostaje kompasem wskazującym drogę chrześcijanom. Przesłanie z objawień powinno oddziaływać na nasze sumienia, abyśmy nie pozostali obojętni na cierpienia innych, a nasze serca nie stały się nieczułe – napisali biskupi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pod koniec listopada br. w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie zainaugurowano jubileuszowy rok stulecia objawień. Symbolicznym punktem ceremonii było przejście pod prowizorycznym portykiem, powstałym z okazji stulecia objawień z 1917 r. Głównym punktem roku jubileuszowego w Fatimie będzie wizyta papieża Franciszka w tej portugalskiej miejscowości w dniach 12-13 maja.

Objawienia w Fatimie rozpoczęły się 13 maja 1917 r. Trójce małych pasterzy: Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji przez pięć kolejnych miesięcy ukazywała się Matka Boża, prosząc za ich pośrednictwem ludzkość o nawrócenie i pokutę oraz przekazując trzy tajemnice.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2016-12-20 18:38

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymowali do Fatimy i do Santiago de Compostela

Archiwum parafii

W dniach 6 – 13 lutego wierni z parafii św. Barbary w Wieluniu i okolicznych parafii odbyli pielgrzymkę do Fatimy i do Santiago de Compostela. Pielgrzymka wyruszyła w środę 6 lutego br. z parkingu przy Kościele p.w. Świętej Barbary D i M w Wieluniu.

Więcej ...

Przesłanie, które płynie z dzisiejszej Ewangelii mówi, że nie wystarcza sama chęć pomagania

2025-07-10 21:29

Adobe Stock

Czytamy następnie, że Samarytanin: „Podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem”. To również ważne przesłanie, które płynie do nas z dzisiejszej Ewangelii. Mówi ono, że nie wystarcza tylko sama chęć pomagania. Ważne jest, aby pomagać mądrze, aby pomoc, którą chcemy nieść, była dostosowana do warunków, sytuacji i potrzeb osoby pokrzywdzonej.

Więcej ...

Jasna Góra: na Szkaplerzną już spieszą pielgrzymi – przed nami lipcowy tzw. szczyt pielgrzymkowy

2025-07-11 13:25

BP Jasnej Góry

Na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze podążają już pierwsze w tym roku duże diecezjalne pielgrzymki piesze - pątnicy z archidiecezji przemyskiej i poznańskiej. To na obchodzone 16 lipca święto Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną. Przypomina ono, że ufność pokładana w Maryi nigdy nie zawodzi.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Litwa: przywódcy kraju ewakuowani do schronów

Wiadomości

Litwa: przywódcy kraju ewakuowani do schronów

Austria: Kościół sprzedaje kolejne świątynie

Kościół

Austria: Kościół sprzedaje kolejne świątynie

W Kościele nikt nie jest sam

Wiara

W Kościele nikt nie jest sam

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Kościół

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Święci i błogosławieni

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Zmarł bp Władysław Bobowski

Kościół

Zmarł bp Władysław Bobowski

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką