Kapitalny Lewandowski - Mistrzostwa Świata coraz bliżej!

PZPN

Reprezentacja Polski prowadzona przez Adama Nawałkę nie dała najmniejszych szans Rumunii i wygrała w Warszawie 3:1 w meczu eliminacyjnym do mundialu w Rosji. Biało-czerwoni są już jedną nogą w finałach. Trzy gole zdobył, znakomicie grający, Robert Lewandowski.

Biało-czerwoni byli lepsi pod każdym względem. Mieli przewagę na każdej pozycji. Zawodnicy Adama Nawałki stworzyli sobie mnóstwo okazji do zdobycia gola, wykorzystali trzy i wygrali 3:1. Bohaterem został Robert Lewandowski. Nasz napastnik pierwszy raz zdobył bramkę tuż przed upływem trzydziestej minuty gry- wykorzystując rzut karny. Drugi raz jedenastkę wykorzystał po godzinie gry. A na początku drugiej połowy wbił piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Zespół prowadzony przez Christopha Dauma walczył w Warszawie o życie. Strata punktów z Polską praktycznie przekreślała jego szanse na awans do finałów mistrzostw świata w Rosji. Na boisko nasi przeciwnicy wyszli ustawieni całą drużyną na własnej połowie.

Bardzo dobrze zagrał Krzysztof Mączyński. Zanotował wiele kluczowych odbiorów i dodatkowo był autorem wielu wspaniałych podań.

Na wyróżnienie zasługuje także Piotr Zieliński. Przeciwko Rumunii zawodnik Napoli pokazał kunszt opanowania i techniki. To po faulu na nim sędzia podyktował drugi rzut karny.

Polska jest już prawie w finałach mistrzostw świata w Rosji. W sześciu meczach grupowych zawodnicy Nawałki stracili tylko dwa punkty, co stawia nas w komfortowej sytuacji przed nadchodzącymi kolejnymi meczami.

2017-06-11 08:37

Św. Józef - Rzemieślnik

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Ewangeliści określili zawód, jaki wykonywał św. Józef, słowem oznaczającym w tamtych czasach rzemieślnika, który był jednocześnie cieślą, stolarzem, bednarzem - zajmował się wszystkimi pracami związanymi z obróbką drewna: zarówno wykonywaniem domowych sprzętów, jak i pracami ciesielskimi.

Ks. Michał Olszewski pozostanie w areszcie

2024-04-30 20:33

Archiwum ks. Michała Olszewskiego SCJ

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił zażalenie obrony na areszt tymczasowy wobec księdza Michała Olszewskiego.

Prezydent o 20 latach obecności Polski w UE: to bardzo dobry czas dla Polski

2024-05-01 10:52