Kamil Stoch wygrał konkurs w Oberstdorfie!

Krzysztof Sitkowski/KPRP

Kamil Stoch wygrał pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag, a trzecie Dawid Kubacki.

Na piątej pozycji uplasował się Stefan Hula, Maciej Kot był 15., a Piotr Żyła 25.

Kubacki po raz pierwszy w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata.

W klasyfikacji generalnej PŚ liderem jest nadal Niemiec Richard Freitag, a Stoch awansował na trzecie miejsce.

2017-12-30 20:12

MŚ w lotach: triumf Geigera, Żyła siódmy

PAP/Grzegorz Momot

Karl Geiger zdobył złoty medal mistrzostw świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Niemiec po czterech skokach o zaledwie 0,5 pkt wyprzedził Norwega Halvora Egnera Graneruda. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął siódme miejsce.

Reprezentant Chorwacji na konkurs Eurowizji: Bóg stał się dla mnie żywą osobą

2024-05-21 14:26
Baby Lasagna (2024)

Wikipedia.org

Bóg stał się dla mnie żywą osobą - tak o swoim nawróceniu mówi reprezentant Chorwacji na tegoroczny konkurs Eurowizji. 25-letni Marko Purišić, występujący pod pseudonimem Baby Lasagna, zajął na nim drugie miejsce piosenką „Rim Tim Tagi Dim”, opowiadającej o młodym człowieku wyjeżdżającym ze wsi do miasta.