Reklama

Kard. Dziwisz: u stóp Ukrzyżowanego składamy doświadczenie epidemii, krzyżującej nasz świat

youtube.com

Z całą pokorą doświadczamy kruchości ludzkiego życia i świata przez nas urządzonego. To ważna dla nas lekcja, ucząca nas pokory – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas liturgii Męki Pańskiej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. - Wierzymy głęboko, że wszystkie sprawy nasze i całego świata znajdą pod Chrystusowym Krzyżem rozwiązanie – podkreślał.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył wielkopiątkowej liturgii w papieskim sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie.

- Stajemy teraz w duchu pod Krzyżem i to wszystko, co przeżywamy – nasze myśli i uczucia, nasze drogi i bezdroża, nasze słabości i grzechy, nasze troski, niepokoje i nadzieje – to wszystko składamy u stóp Ukrzyżowanego – mówił hierarcha w krótkiej medytacji. - Stajemy pod krzyżem Jezusa Chrystusa jako Kościół, jako wielka wspólnota Jego uczennic i uczniów. I prosimy Go, by miłosiernie i łaskawie spojrzał na nas wszystkich, na wszystkie nasze sprawy, na nasze lęki i zagrożenia. Bo tylko w Nim nasza nadzieja – dodał.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Hierarcha prosił Ukrzyżowanego, by przebaczył nasze winy i grzechy oraz o to, by Jego ofiara „zaowocowała naszym uświęceniem i poprawą życia, naszą miłością i służbą”.

- Prosimy Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego o dar nadziei. W tym duchu składamy u Jego stóp wszystkie nasze trudne sprawy: osobiste, rodzinne i społeczne – kontynuował swoje rozważanie krakowski metropolita senior.

- W sposób szczególny składamy bolesne doświadczenie epidemii, krzyżującej nasz świat. Z całą pokorą doświadczamy kruchości ludzkiego życia i świata przez nas urządzonego. To ważna dla nas lekcja, ucząca nas pokory, nieliczenia tylko na własne siły, ale złożenia całej ufności w Tym, który dzierży losy świata, od którego wyszliśmy i do którego wracamy – podkreślał.

Podziel się cytatem

Reklama

- Wierzymy głęboko, że wszystkie sprawy nasze i całego świata znajdą pod Chrystusowym Krzyżem rozwiązanie. Znajdą światło, dzięki któremu udźwigniemy trudności i nie poddamy się zniechęceniu i rozpaczy – mówił dawny sekretarz św. Jana Pawła II.

Na koniec prosił Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, byśmy „pomimo naszych słabości, lecz umocnieni Jego łaską, w świecie naznaczonym obojętnością i niewiarą, ale przecież w świecie rozpaczliwie szukającym Boga, byli Jego wiarygodnymi świadkami”. - Byśmy byli solą ziemi, która nie traci smaku i byśmy byli światłością świata pośród mroków bezsensu i rozpaczy, niewiary i nieprawości – modlił się.

Podziel się:

Oceń:

2020-04-10 20:02

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Dziwisz: czy wolno godzić się, by w Polsce nie szanowano Jana Pawła II?

Archidiecezja Krakowska

Co się stało z tym wielkim dziedzictwem tamtych lat, kiedy był z nami św. Jan Paweł II? – pytał kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. na zakończenie centralnej procesji Bożego Ciała w Krakowie. – Czy wolno dzielić się w imię poglądów politycznych, siać mowę nienawiści i fałszywych oskarżeń, czy też działać na szkodę naszego wspólnego dobra, jakim jest Polska? – wołał przy ołtarzu polowym pod bazyliką Mariacką.

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Kard. Müller: samobójstwo dla chrześcijan nie jest opcją

2024-05-21 14:30
Bóg nie unika kontaktu z nami. On nas dotyka i obejmuje – powiedział kard. Müller

Karol Porwich/Niedziela

Bóg nie unika kontaktu z nami. On nas dotyka i obejmuje – powiedział kard. Müller

Samounicestwienie przez samobójstwo, narkotyki i alkohol lub powiedzenie «nie» naszej męskiej lub kobiecej seksualności nie są opcjami dla chrześcijan - stwierdził na zakończenie tradycyjnej pielgrzymki do Chartres były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Müller. Przewodniczył on w Poniedziałek Wielkanocny w tym sanktuarium Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego z udziałem 18 tys. wiernych. Wśród młodych, którzy przybyli w poniedziałek do katedry w Chartres, było także 1500 zagranicznych pielgrzymów, głównie z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, ale także z USA i wielu innych krajów. Trzydniowa pielgrzymka, odbywająca się od 1983 roku przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę pątników.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Największą wartością człowieka jest służba innym

Wiara

Największą wartością człowieka jest służba innym

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj