Turniej WTA w Dausze - Świątek awansowała do finału

Iga Świątek na korcie

Rozstawiona z numerem siódmym Iga Świątek pokonała grecką tenisistkę Marię Sakkari (6.) 6:4, 6:3 i awansowała do finału turnieju WTA rangi 1000 na kortach twardych w Dausze (pula nagród 2,33 mln dolarów). O tytuł zagra w sobotę z Estonką Anett Kontaveit (4.).

Dotychczas Sakkari była dla Świątek niewygodną rywalką. Polka trzykrotnie mierzyła się z nią w ubiegłym roku i nie zdołała wygrać ani jednego seta.

W finale turnieju WTA 20-letnia raszynianka zagra po raz czwarty w karierze, a pierwszy w tym sezonie. W poprzednim roku triumfowała w Adelajdzie i Rzymie, a trzy lata temu przegrała decydujące spotkanie w Lugano.

Jej największym sukcesem w karierze pozostaje zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open z 2020 roku.

PAP/Tomasz Wiktor

Liderka światowego rankingu Iga Świątek awansowała do 3. rundy, czyli ćwierćfinału turnieju tenisowego WTA 500 na twardych kortach w Ostrawie. W meczu z Australijką Ajlą Tomljanovic Polka wygrała pierwszego seta 7:5, a w drugim jej rywalka skreczowała przy stanie 2:2.