Piotr Żyła na podium w Pucharze świata

Piotr Żyła

Tadeusz Mieczyński/pl.wikipedia.org

Piotr Żyła

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Zwyciężył Słoweniec Timi Zajc. Dawid Kubacki był siódmy.

Żyła po raz 19. w karierze stanął na podium zawodów PŚ. Po pierwszej serii prowadził z niewielką przewagą nad rywalami. W drugiej, aby utrzymać prowadzenie, musiał skoczyć aż 229 m. Uzyskał 221 m i ustąpił Zajcowi, który cieszył się z pierwszego zwycięstwa pucharowego w karierze. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft.

Druga lokata Żyły to najlepszy wynik biało-czerwonych w całym sezonie 2021/22.

Kubacki ukończył niedzielny konkurs na siódmym miejscu, Kamil Stoch był 21., a Aleksander Zniszczoł - 28.

+5 0
2022-03-20 17:54

Kamil Stoch wrócił na szczyt

Reaktywacja Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski odniósł 34. zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata, będąc najlepszy w dzisiejszym konkursie na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu. Polak wygrał dzięki skokom na odległość 138 m i 136 m. Drugi był Stefan Kraft, a trzeci Karl Geiger.

Św. Florian - patron strażaków

Św. Florianie, miej ten dom w obronie, niechaj płomieniem od ognia nie chłonie! - modlili się niegdyś mieszkańcy Krakowa, których św. Florian jest patronem. W 1700. rocznicę Jego męczeńskiej śmierci, właśnie z Krakowa katedra diecezji warszawsko-praskiej otrzyma relikwie swojego Patrona. Kim był ten Święty, którego za patrona obrali także strażacy, a od którego imienia zapożyczyło swą nazwę ponad 40 miejscowości w Polsce?

Rzeszowskie spotkania maryjne

2024-05-03 21:00
Pani Rzeszowska na osiedlu Staroniwa

Irena Markowicz

Majową pobożność skierowaną ku Matce Bożej zauważamy w różnych miejscach i okolicznościach. Tak jest i tak było przez wieki. Maryja otaczała opieką, kiedy prosiliśmy o to, ale też wspierała, kiedy brakowało już sił, aby zwracać się o pomoc.

#PodcastUmajony (odcinek 4.): Oddaj długopis

Abp Wojda na Jasnej Górze: chrześcijańska tożsamość...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...