Lekkoatletyczne ME - srebrny medal Zdziebło w chodzie na 20 km

PAP/Adam Warżawa

Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal w chodzie na 20 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Zwyciężyła Greczynka Antigoni Ntrismpioti. Po brąz sięgnęła Niemka Saskia Feige.

Zdziebło od początku dystansu była w czołowej grupie. Po 10 kilometrach prowadziła Maria Perez, lecz chwilę później Hiszpanka otrzymała od sędziów trzecie ostrzeżenie i musiała udać się na dwie minuty do strefy kar. Polka na półmetku rywalizacji miała jeden wniosek o dyskwalifikację za brak wyprostu nogi w kolanie.

Zawodniczki przez większość wyścigu zmagały się z ulewnym deszczem. Po 15 kilometrach w czołówce były Feige, Ntrismpioti, Zdziebło i Ukrainka Ludmyła Olanowśka.

Po 17. km Ntrismpioti wyszła na samotne prowadzenie i stopniowo powiększała przewagę nad rywalkami. Ostatecznie triumfowała czasem 1:29.03 i zdobyła drugi złoty medal mistrzostw Europy w Monachium. Greczynka wygrała też chód na 35 km. Zdziebło straciła do zwyciężczyni 17 sekund, zaś Feige uzyskała wynik 1:29.25.

Zdziebło w lipcowych mistrzostwach świata w Eugene wywalczyła srebro w chodzie na 20 i 35 km, ustanawiając rekordy Polski na tych dystansach.

Polscy lekkoatleci zdobyli już dziewięć medali podczas ME w Monachium: dwa złote, cztery srebre i trzy brązowe.(PAP)

mg/ krys/

2022-08-20 12:02

Tokio/lekkoatletyka - Duszyński: jaki kraj, taki Michael Johnson

PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Biegnący na ostatniej zmianie Kajetan Duszyński w efektownym stylu wyprowadził polską sztafetę mieszaną 4x400 m na pierwsze miejsce, co dało złoty medal igrzysk w Tokio. "Jaki kraj, taki Michael Johnson" - skwitował żartobliwie 26-letni lekkoatleta.

Obraz Kandinsky’ego skradziony z Muzeum Narodowego w Warszawie sprzedany na aukcji w Berlinie za 310 tys. euro

2022-12-01 20:23
Akwarela Wassilego Kandinskiego „Kompozycja” skradziona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie