ME w kajakarstwie - złoty medal kobiecej czwórki na 500 m

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wygrały z blisko 2,5-sekundową przewagą nad Dunkami. Brąz wywalczyły Węgierki.

Puławska, dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio, w Monachium sięgnęła po trzecie złoto. W sobotę triumfowała z Nają w dwójce na 500 m, a w niedzielę wygrała finał jedynek na tym samym dystansie.

To 12. medal i czwarty złoty wywalczony przez biało-czerwonych w mistrzostwach Starego Kontynentu. Dodatkowo dwa krążki zdobyli parakajakarze. Po południu rozegrane zostaną jeszcze trzy finały na 5000 m z udziałem dwóch reprezentantów Polski. (PAP)

lic/ co/

2022-08-21 14:35

ME w szachach błyskawicznych - Duda złotym medalistą

Jan-Krzysztof Duda

PAP

Jan-Krzysztof Duda zdobył w piątek w katowickim Spodku złoty medal mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych. Srebro wywalczył Maciej Klekowski, a brąz Rosjanin Anton Demczenko.

Ks. Ptasznik: nie patrzmy na Jana Pawła II sentymentalnie, wracajmy do jego nauczania

2024-04-25 12:59
Ks. prał. Paweł Ptasznik

Krzysztof Tadej

„Powinniśmy starać się wracać przede wszystkim do nauczania Jana Pawła II, a odejść od jedynie sentymentalnego patrzenia na tamte lata" - podkreśla ks. prałat Paweł Ptasznik w rozmowie z Radiem Watykańskim - Vatican News przed 10. rocznicą kanonizacji Papieża Polaka. W sobotę, 27 kwietnia, w Bazylice św. Piotra w Watykanie z tej okazji będzie celebrowana uroczysta Msza Święta o godz. 17.00.