PŚ w skokach: szóste miejsce polskiej drużyny w Zakopanem, triumf Austriaków

PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki zajęli szóste miejsce w drużynowym konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrali Austriacy, drudzy byli Słoweńcy, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. Był to przedostatni element PolSKI Turnieju.

Austriacy, w składzie: Stefan Kraft, Jan Hoerl, Manuel Fettner i Michael Hayboeck, zdobyli łącznie 1146,6 pkt.

Wygrali z przewagą 51,1 pkt nad Słoweńcami i 83,8 nad Niemcami. Na czwartym miejscu uplasowali się Japończycy - 1053 pkt, a na piątym Norwegowie - 1051,6 pkt.

Biało-czerwoni zajmowali piąte miejsce po pierwszej serii, ale ostatecznie spadli na szóste. Uzbierali w sumie 1037,5 pkt.(PAP)

mg/ pp/

2024-01-20 18:46

Jeden z bohaterów siatkarskich Mistrzostw Europy przekazał swój złoty medal rodzinnej parafii!

Archiwum Parafii

Łukasz Kaczmarek, jeden z bohaterów siatkarskich Mistrzostw Europy, przekazał swój złoty medal swojej rodzinnej parafii - bazylice św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, jako "wotum wdzięczności za to ile modlitwy jest przekazywane" - przekazała na swoim profilu Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.